Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studija „Harmonija” piedāvā ikvienam, neatkarīgi no situācijas, kurā viņš izpaužas vokāli un vēlas to darīt pēc iespējas labākā kvalitātē, savu vokālo spēju izkopšanu un tehnikas pilnveidi, līdz pat profesionāla repertuāra apguvei.
Balss akustisko struktūru raksturo augstums, tembrs, spēks, skaļums, rezonanse un māka veiksmīgi kontaktēties ikvienā sociālajā lomā.
Balss pilnveidošanas pamatā ir ķermeņa un balss aparāta vienotas darbības princips, kas paredz izpildošās meistarības elementu – elpošanas, artikulācijas, ķermeņa motorikas, fonētiskās dzirdes, redzes un citu sajūtu konsolidāciju. Arī domāšana, jūtas un griba ir vienoti, un arī šai vienotībai ir nepieciešams izpausties balss pilnveidē, jo efektīvu procesu raksturo ne tikai intelektuālas potences, bet arī griba, kas klausītājiem ļauj uztvert un saprastu pausto.
Nodarbības tiek diferencētas pa vecumiem, vingrinājumu apguvē izmantojot strukturēti variatīvu pieeju. Tās ir noderīgas ikvienam, kurš izjūt nepieciešamību attīstīt savas balss labskaņu, pilnveidot dikciju, likvidēt runas defektus, kaitīgos ieradumus un apgūt neverbālās saziņas izteiksmju līdzekļus atgriezeniskās saiknes veidošanai ar auditoriju. Nodarbībās akcents tiek likts uz ķermeņa atbrīvotību, kas nodrošina ne tikai labskaņu, bet arī spēju brīvi kustēties.
Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijā „Harmonija” nodarbības un konsultācijas ir noderīgas ikvienam, kurš izjūt nepieciešamību pilnveidot savas balss labskaņu, stabilizējot elpošanas un artikulācijas procesus, pilnveidojot dikciju, likvidējot runas defektus, kaitīgos ieradumus un apgūstot neverbālās saziņas izteiksmju līdzekļus atgriezeniskās saiknes veidošanai ar auditoriju.
Balss pilnveidošanas pamatā ir ķermeņa un balss aparāta vienotas darbības princips, kas paredz izpildošās meistarības elementu – elpošanas, artikulācijas, ķermeņa motorikas, fonētiskās dzirdes, redzes un citu sajūtu konsolidāciju. Arī domāšana, jūtas un griba ir vienoti, un arī šai vienotībai ir nepieciešams izpausties balss pilnveidē, jo efektīvu procesu raksturo ne tikai intelektuālas potences, bet arī griba, kas klausītājiem ļauj uztvert un saprastu pausto.
Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijā „Harmonija” var pieteikties amatieri, topošie un esošie studenti, kā arī profesionāļi neformālai tālākizglītībai un balss ārstēšanai bez vecuma ierobežojumiem.
Nodarbības:
- Elpas izkopšanā /Atemerziehung/
- Funkcionālajā atslābināšanās un balss izteiksmīguma veidošanā /Funktionelle Entspannnung/
- Balss pilnveidošanā /Stimmbildung/
- Dziedāšanas pamatos /Grundlagen des Gesang/
- Solo dziedāšanā /Solo-Gesang/
- Vokālajā metodikā /Gesangsmethodik/
- Mūzikas skatuviskajā interpretācijā /Szenische Interpretation der Musik/
- Vasaras meistarkursos dziedātāju un dziedāšanas skolotāju profesionālajai pilnveidei /Sommer-Meisterkurse für die berufliche Weiterentwicklung von Sängern und Gesangslehrern/Konsultācijas:
- Balss analīzei
- Balss problēmu novēršanai un ārstēšanai
- Operas, operetes, mūziklu, kabarē, oratoriju, dziesmu (rok, pop, šansona, džeza, šlāgera) u.c. vokālās un skatuviskās stilistikas jautājumos
- Audio ierakstu veikšanai studijā
- Gatavojoties konkursiem un iestājeksāmeniem
Audzēkņu koncerti 2x gadā ir neatņemama Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijas „Harmonija” dzīves sastāvdaļa.
Mācību gads 40 nedēļas no septembra līdz jūnijam. Tām ir iespējams pievienoties jebkurā brīdī, atrodot stabilu nodarbību laiku konkrētā nedēļas dienā (vismaz 1x nedēļā).
Mācības notiek darba dienās no plkst. 11:30 līdz plkst. 20:30 un katra mēneša trešajā sestdienā Rīgā un/ vai Valmierā.
Nodarbības garums – 40 minūtes.
2x gadā (ziemas un vasaras saulgriežos) notiek audzēkņu atskaites vakari, koncertprogrammu veidošana un iespēja piedalīties pieaicināto viesu meistarklasēs.
Jūnijā, jūlijā vai augustā audzēkņiem ir iespēja piedalīties Vokālās mākslas vasaras laboratorijā „Izdziedi vasaru!”, kas norisinās kādā no Latvijas pilīm.
2021.gada atskaites koncertā tika iekļautas pasaules tautas, Emīla Dārziņa, Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Emīla Melngaiļa un Jāzepa Vītola dziesmas, kā arī Imanta Kalniņa dziesmas no teātra izrādēm.
2020. gada atskaites koncertā tika iekļautas latviešu tautas dziesmas par ziediem, J. Brāmsa, F. Mendelsona, F. Šūberta un R. Šūmaņa dziesmas, S. Rahmaņinova romances, kā arī melodijas no latviešu operetēm un dziesmu spēlēm, kas ironiski atsauc atmiņā visdaudzšķautnainākās dzīves situācijas.
2019. gada atskaites koncertā tika iekļautas latviešu latgaliešu tautas dziesmas Alfrēda Kalniņa apdarē, krievu romances, kā arī latviešu un aizrobežu kinofilmu mūzika.
2018. gada atskaites koncertā tika iekļautas latviešu dziesmas, kuras skanējušas valsts pastāvēšanas 100 gados un raksturojušas tautas centienus sākot ar karavīru, sērdieņu un tēvzemes mīlestības apliecinošām tautas dziesmām, latviešu komponistu kamermūziku un teātra mūziku.
2017. gada atskaites koncertā skanēs Latviešu tautas šūpuļdziesmas un bērnu rotaļu dziesmas (a capella) un Šūberta un Vīnes dziesmu (Wienerlied) teatralizēts uzvedums „Šūberts un Trejmeitiņas”.
2016. gada atskaites koncertam Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijā „Harmonija” audzēkņi gatavo Latviešu tautas lūkošanās precību vai vedību dziesmas (a capella) un Chanson dziesmas, kuru pirmsākumi sniedzas viduslaiku trubadūru dziedāšanas tradīcijās. Augustā Chanson dziesmu koncerts notika uz Tallink M/S „Isabella” maršrutā „Stokholma – Rīga”.
2015. gada atskaites koncerta programmu veidoja Latviešu tautas dziesmas par darbu un dažādu paaudžu latviešu komponistu dziesmas ar Raiņa un Aspazijas vārdiem.
2014. gada atskaites koncertā skanēja Latviešu tautas dziesmas par ziediem (a capella) un dalībnieku mīļākās dziesmas.
Septembrī vokālā pedagoga Edgara Kramiņa 50 gadu jubilejai veltītajā teatralizētajā koncertā tika iekļautas dziesmas no Rīgas Muzikāli poētiskā teātra izrādēm „Princese un Puķu Pūķis”, „Labulis un Čabulis” un „Zaļā zvaigzne”.
2013. gada atskaites koncerta programmā tika iekļautas Latviešu tautas dziesmas par jūru (a capella) un komponista Raimonda Paula 60 – 80 gadu dziesmu retrospekcija.
Septembrī Baltu vienības dienai veltītie teatralizētie koncerti notika uz Tallink M/S „Romantika” maršrutā „Rīga – Stokholma – Rīga”.
2012. gada atskaites koncerta programmu veidoja Latgaliešu tautas dziesmas A. Kalniņa (1879. – 1951.) apdarē un Rietumeiropas kamermūzika, kā arī operu, operešu un mūziklu dziedājumi.
2011. gada atskaites koncerta programmu veidoja Latviešu un krievu tautas dziesmas, Vīnes klasiķu vokālā mūzika un Senas krievu romances.
• mēnešmaksa sākot ar EUR 130,-
• vienreizēja 1½ stundas gara konsultācija: EUR 60,-
Vokālajā akadēmijā, Bruņinieku ielā 33 (ieeja caur sētu), iepriekš e-pastā (info@vocalacademia.lv) vai pa tālruni (+371 26562579) piesakoties uz konsultāciju.
Mākslinieciski – pedagoģiskā vadība:
Muzikālā teātra aktieris, režisors un vokālais pedagogs Dr.paed. Edgars Kramiņš
tālr. +371 26562579
edgars@kramins.lv