SANA VILLERUŠA

Koncertmeistare un klavierspēles pedagoģe

Dzimusi 1967. gadā Rīgā un pirmā saskare ar mūziku ģimenē – tēvs čellists Māris Villerrušs, māte pianiste Inta Villeruša. Pēc Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas absolvēšanas iestājas Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru klasē, kuru absolvē 1992.gadā, iegūstot bakalaura grādu atskaņotājmākslinieka un klavieru spēles pedagoga kvalifikācijā. No 1992. līdz 1999.gadam turpina studijas Hannoveras Mūzikas un teātra augstskolā (Hochschule für music un theater Hannover), iegūstot koncertsolistes augstskolas grādu klavierspēlē. Paralēli piedalījusies prof. Ļ.Vlasenko un prof. V.Gornostajevas meistarklasēs Maskavā (Krievija), prof. Černi – Stefaņskas un prof.M. Lukasčika meistarklasēs Darmštatē, V. Kraiņeva meistarklasēs Hannoverā un prof.B.Ringeisena meisterklasēs Veimārā (visas Vācijā).

Strādājusi par klavierspēles pasniedzēju Rīdštates mūzikas attīstības institūtā (Institut für Musik und Förderung Riedstadt) un Jūlija-Maksimiliāna universitātē Vircburgā (Julius-Maximilian-Universität-Würzburg) Vācijā un Ventspils mūzikas vidusskolā Latvijā, koncertmeistari Emīla Dārziņa speciālā mūzikas vidusskolā Rīgā, Vircburgas mūzikas augstskolā Vācijā (Hochschule für Musik Würzburg) un dažādos muzikālos projektos kā Vācijā, tā Latvijā.

Kā pianiste ir vairāku Starptautisko konkursu un festivālu dalībniece Latvija, Zviedrija Vācija, Polijā, bet kopš 2004.gada arī klavieru duetā kopā ar dzīvesbiedru Franci Gaiļusu Oslo (Norvēģija) un Vālbergā (Francija).

No 2009. līdz 2017. gadam dzīvoja un brīvmākslinieka statusā strādā Hamburgā (Vācija), bet 2017.gada septembra ir atgriezusies uz dzīvi Latvijā.

© 2016 Vocal Academia All rights reserved