TAMARA SIŅAVSKA (Тамара Ильинична Синявская)

Žūrijas komisijas priekšsēdētāja

Dzimusi 1943. gadā Maskavā (Krievija) un vokālo prasmju apguvi aizsāka Maskavas Pionieru pils Dziesmu un deju ansamblī. 1964. gadā absolvēja P. Čaikovska Maskavas konservatorijas mūzikas vidusskolu, bet 1970. gadā – Valsts teātra mākslas institūtu (Государственный институт театрального искусства; ГИТИС) Maskavā.

No 1964. līdz 2003. gadam Tamāra Siņavska bija Maskavas Lielā teātra soliste. 1973./1974. gada sezonā stažējās operteātrī teātrī “La Scala” (Milāna). Viesizrādēs dziedājusi uz operteātru skatuvēm Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā, ASV, Austrālijā, Latvijā  un citur. Viņa veikusi arī plašu koncertdarbību, uzstājoties ar solo koncertiem lielākajās Krievijas, Amsterdamas, Japānas, Dienvidkorejas un arī Rīgas koncertzālēs.

Dziedātājas koncerta repertuārā ir S.Prokofjeva, P.Čaikovska, S.Rahmaņinova, M. de Falla un citu komponistu kamermūzika, romances, operu ārijas. Vokālā duetā ar vīru Musļimu Magomajevu spilgti sevi pieteiksi arī padomju dziesmas žanrā. Kopš 2005. gada Valsts teātra mākslas institūtu Vokālās katedras vadītāja un profesore.

Tamāra Siņavska ir Pētera Čaikovska vokālistu konkursa uzvarētāja (1970), Ļeņina komjaunatnes prēmijas laureāte (1980), PSRS Tautas māksliniece (1982). Pēc sava vīra PSRS Tautas mākslinieka Musļima Mogomajeva nāves vada viņa vārdā nosaukto fondu un Starptautisko vokālistu konkursu.

gadā krievu operdziedātāja un vokālā pedagoģe ir uzņēmusies veikt Jāņa Zābera I Starptautiskā vokālistu konkursa Žūrijas komisijas priekšsēdētājas pienākumus.

© 2016 Vocal Academia All rights reserved