IEVA PARŠA

Vokālā konsultante

Dzimusi 1971. gadā Rīgā. Mācoties Rīgas 64. vidusskolā, apmeklējusi klavierspēles pulciņu un zīmēšanas studiju pie Helēnas un Ivara Heinrihsoniem.

Muzikālo izglītību ieguvusi kordiriģēšanā pie Intas Eizenbergas Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā un prof. Jāņa Dūmiņa Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā, iegūstot 1995.gadā bakalaura grādu. Vokālo mākslu mācījusies Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā pie prof. Ludmilas Braunas (1996 – 1998) un Maijas Krīgenas un Pētera Plakida kameransambļa klasē (1998- 2000), iegūstot 2003.gadā maģistra grādu. Paralēli absolvējusi arī pedagoģijas maģistratūru Latvijas Universitātē (1997. – 1999.)

Kopš 2000 gada piedalījusies Latvijas Nacionālās operas iestudējumos (iesākumā kā kora māksliniece, bet kopš 2008. gada kā soliste) un dažādos lielas formas vokāli instrumentālo darbu atskaņojumos, specializējusies baroka un laikmetīgās mūzikas interpretācijās, lai gan viena no spilgtākajām mākslinieciskajām izpausmēm ir tieši kamermūzikas žanrs. Viņas uzmanības lokā ir galvenokārt laikmetīgā un latviešu komponistu mūzika, taču labprāt dzied arī baroka un romantisma repertuāru, lielu uzmanību pievēršot teksta un satura atklāsmei. Dziedātāja tiek uzteikta par izsmalcinātu stila izjūtu, kā arī lieliskajām spējām interpretēt 20.gadsimta mūziku. Ievas Paršas balsij veltīti daudzi latviešu komponistu (Paula Dambja, Andra Dzenīša, Raimonda Paula, Kristapa Pētersona, Imanta Zemzara u.c.) skaņdarbi. Par latviešu komponistu solodziesmu un īpaši eksperimentālās lirikas pirmatskaņojumiem Ieva Parša saņēmusi Latviešu mūzikas balvu (2008).

Kā vokālais pedagogs sevi pieteica Rīgas Doma kora skolā, bet pašlaik ir Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas docētāja.

© 2016 Vocal Academia All rights reserved