MATĪSS PĒTERIS CIRCENIS

Diriģents, vokālā ansambļa pedagogs

Dzimis 1997. gadā Saarlouis (Vācija) un muzikālo izglītību ieguvis Rīgas Doma kora skolas kordiriģēšanas nodaļā pie pedagoga Mārtiņa Klišāna (2004-2017) un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļā, kuru ar bakalaura grādu mūzikā absolvējis 2021. gadā. Pašlaik turpina studijas Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā kora diriģēšanā pie profesora Andra Veismaņa. Ir vairāku solo dziedāšanas un kordiriģēšanas konkursu laureāts.

Kā diriģents, solists un kora mākslinieks koncertējis lielākā daļā Eiropas, kā arī ASV, Japānā un Izraēlā, piedalījies vairākās Latvijas Nacionālās operas izrādēs (“Tanheizers”, “Klīstošais Holandietis”, “Karmena”, “Burvju flauta” un “Verters”) un sadarbojies ar Rīgas Latviešu Biedrības jaukto kori un kamerkori “Austrums”, kamerkori “Ave Sol”, Valsts akadēmisko kori “Latvija”, J.Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri, Amsterdamas konservatorijas orķestri, Vidzemes kamerorķestri,

Šobrīd kā kora mākslinieks strādā kamerkorī “Ave Sol”, bet kā diriģents Carnikavas kamerkorī “Vēja Balss” un Rīgas Franču licejā, vadot vidusskolas kori un zēnu korī.

No 2017.gada ir piedalās nometnes “Vītolēni” darbā.

© 2016 Vocal Academia All rights reserved