FRANCIS GAIĻUS

Koncertmeistars un diriģents

Dzimis 1964. gadā Liepājā un pirmā saskare ar mūziku ir caur māti – dzimtās pilsētas mūzikas skolas klavierskolotāju un koncertmeistari. Pēc Emīla Melngaila Liepājas Mūzikas vidusskolas Daigas Hiršsones klavieru klases absolvēšanas iestājas Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas (tagad Latvijas Mūzikas akadēmijas) profesora Arņa Zandmaņa klavieru klasē, kuru absolvē 1991.gadā, iegūstot koncertizpildītāja, kameransambļa mākslinieka, koncertmeistara un pasniedzēja kvalifikāciju. No 1992. līdz 1997.gadam studējis Brēmenes Mākslu augstskolā (Hochschule für Künste Bremen) Vācijā profesora Martina Fišera – Dīskaua (Martin Fischer-Dieskau) simfoniskā orķestra diriģēšanas klasē, iegūstot diriģenta kvalifikāciju. Paralēli studijām piedalījies prof. Čarlza Spencera (Charles Spencer) un KS Gundulas Janovicas (Gundula Janowitz) meistarklasēs Frankfurtē pie Mainas, Vīnē, Gutenšteinā, Passavā.

Muzikālās forma izjūtu, gaumi un izpratni ir veidojusi sadarbība ar tādiem ievērojamiem mūziķiem kā Inta Villeruša un Ausma Borska (pianistes), Džonatans Sērs (Jonathan Seers) un Mariss Jansons (diriģenti), Māris Villerušs (čellists), Christian Gerhaher, Elizabeth Hagedorn, Moises Parker un Elīna Garanča (dziedātāji).

Strādājis par koncertmeistaru Latvijas Valsts Nacionālajā Operas un baleta teātrī (1991./92. sezona), Vircburgas pilsētas teātrī (Mainfranken-Theater Würzburg) Vācijā (1998. – 2008.gads) un dažādu muzikālo projektu ietvaros Anglijā, Holandē, Dānijā. Kā diriģents Liepājā iestudējis K.V.Gluka (Gluck) operu „Orfejs un Eiridike” (1997.) Kopš 2004.gada uzstājas klavieru duetā kopā ar dzīvesbiedri Sanu Villerušu, piedaloties starptautiskajos konkursos Oslo (Norvēģija) un Vālbergā (Francija). No 2009. līdz 2018. gadam dzīvo un brīvmākslinieka statusā strādā Hamburgā (Vācija), bet kopš maija ir atgriezies uz dzīvi Latvijā.

Vokālās mākslas laboratorijas “Izdziedi vasaru” darbā piedalījies 2018. un 2021.gadā.

© 2016 Vocal Academia All rights reserved