Elga Brahmane

Vokālā pedagoģe

Dzimusi 1946. gadā mūziku mīlošu vecāku ģimenē. Pēc 49. vidusskolas absolvēšanas strādājusi Valsts akadēmiskajā korī “Latvija” un ansamblī „Daile” kā arī kamerkorī „Ave Sol”.

  1. gadā viņa uzsāka studijas Latvijas Valsts konservatorijā (tagad Mūzikas akadēmijā) profesores Ludmilas Braunas vokālajā klasē un profesora Leonīda Vīgnera operas klasē. Kopš 3. kursa piedalās Latvijas Nacionālās operas izrādēs, kur atveidotas tādas līriskā soprāna lomas kā Violeta „Traviatā”, Margarēta „Faustā”, Mizete „Bohēmā”, Džilda „Rigoleto”, Rozīna „Seviļas bārddzinī”, Neda „Pajaci”, Adīna „Mīlas dzērienā”, Oskars „Masku ballē” un titulloma „Jolantā”.

Elgas Brahmanes repertuārs nav iedomājams arī bez kamermūzikas, šarmantajām operešu varonēm un bez Nāras Imanta Kalniņa un Imanta Ziedoņa oratorijā „Dzejnieks un nāra”.

Kā vokālais pedagogs viņa sevi pieteica Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā (tagad akadēmijā) un aizvien turpina nododot savas zināšanas jaunākai paaudzei Lutera akadēmijā un tagad arī Vokālās akadēmijas meistarklasēs.

© 2016 Vocal Academia All rights reserved