GINTA VIKMANE

Vokālā pedagoģe

Vokālā pedagoģe

Dzimusi 1966. gadā un kopš bērnības vienmēr ir dziedājusi un darījusi visu, lai pilnveidotu savas balss iespējas. Profesionālā izglītība iegūta Cēsu mūzikas koledžā un Latvijas Mūzikas akadēmijā pie Luīzes Andrušēvicas un Irēnas Donavas. Papildinājusies pie dziedātājas Solveigas Rajas un Andra Daņiļenko (Latvija), vokālā pedagoga, Dr. paed. Edgara Kramiņa (Latvija, Austrija), doc. Lynn Michele Friedman Vīnes konservatorijā un prof. Claudia Visca Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē. Kopš 2014.gada septembra studē mūzikas pedagoģiju un 2018. gadā absolvē Mūzikas akadēmiju.

Ginta ir plaša diapazona balss īpašniece, kas ļauj viņas liriskā mecosoprāna skaņu melodiskajam plūdumam izpausties 3 oktāvu apjomā. Tas arī sekmē viņas iespēju sevi pieteikt dažādos muzikālajos stilos. Tāpēc Gintas repertuārā līdzās itāļu un latviešu tautas dziesmām, kamermūzikai, atrodas arī garīgie dziedājumi, itāļu vecklasika, ārijas no operām, operetēm un mūzikliem.

Brīvmākslinieces statusā viņa muzicē Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Čehijā, Holandē, Šveicē, Kanādā, ASV u.c. Uzstājas dažādos garīgās mūzikas festivālos, kā arī sniedz solokoncertus (Rīgas doma katedrāle, Tampere-Talo, XVIII. Opermūzikas svētki). Iedziedājusi vairākus CD albūmus. Muzikālā teātra jomā sevi pieteikusi 2008./ 2009. gada sezonā ar Rozalindes lomu J. Štrausa operetē „Sikspārnis”, kas tika sagatavota stažējoties Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē.

No 2012. līdz 2017.gadam veica vokālā pedagoga asistentes pienākumus Klasiskās un mūsdienu vokālās mākslas studijā „Harmonija”, bet kopš 2020. gada vokālās pedagoģes pienākumus Vokālajā akadēmijā.

Vokālās mākslas laboratorijas “Izdziedi vasaru” darbā piedalījusies 2014.gadā.

© 2016 Vocal Academia All rights reserved