JANĪNA MARTINSONE

Deju pedagoģe

1946.gadā, aiz Urālu kalniem Krievijā dzimusī horeogrāfe mākslas izglītību vispirms apguvusi Jekaterinburgas (agrāk saukta Sverdlauska) mūzikas internātskolas vokālajā klasē, taču mīlestība uz baletu ņēma virsroku un 1970. gadā kā baleta režisore viņa absolvē Valsts Kultūras institūtu Maskavā (Московский государственный институт культуры).

Sākumā strādāja Kaļiņingradas reģionālajā muzikālajā teātrī (Калининградский областной музыкальный театр), bet laulība ar kinooperatoru Uldi Martinsonu viņu atved uz Latviju, kur 1970. gadā uzsāk darbu Sarkankarogotā Baltijas kara apgabala Dziesmu un deju ansamblī (Ансамбля песни и пляски Краснознаменного прибалтийского военного округа Латвиu) horeogrāfa Valentīna Bļinova vadībā.

No 1973. – 1979. gadam strādājusi tautas deju ansamblī “Uguntiņa”par repetitori, bet no 1995. – 2000. gadam bijusi Rīgas horeogrāfijas vidusskolas pedagoģe. 2002. gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu horeogrāfijā. Pašlaik (kopš 1976.) ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas deju pedagogs.

© 2016 Vocal Academia All rights reserved