BIRGIRD ŠTEINBERGER

Vokālā konsultante

Soprāns KS Birgida Šteinbergere dzimusī Burghauzenē (Bavārijā). Dziedāšanas studijas uzsāka sešpadsmit gadu vecumā pie KS Vilmas Lipas Zalcburgā. No 1987. līdz 1989.gadam viņa turpināja studijas pie Šarlotes Lehmanes Hannoverē, bet 1992.gadā pabeidza dziedāšanas studijas pie Kurta Vidmera Bāzelē. 1986.gadā māksliniece uzvarēja Džannas Scelas fonda stipendiju konkursā Zalcburgā, bet 1990.gadā bija balvas ieguvēja Starptautiskajā Hugo Volfa konkursā Štutgartē.

Kā operdziedātāja debitēja 1992.gadā ar Despīnas lomu V.A.Mocarta “Tā dara visas” iestudējumā Heidelbergas pils festivālā, bet kā operetes dziedātāja tajā pašā gadā ar Rozalindes lomu Johana Štrausa “Sikspārņa” iestudējumā Bāzeles teātrī. Kopš 1993.gada Birgida Šteinbergere ir Vīnes Valsts operas un Vīnes Volksoper soliste. Viņas operas lomu klāstā ir virkne V.A.Mocarta tēlu, kā Papagena un Pamina “Burvju flautā”, Cerlīna “Don Žuānā”, Barbarina, Susanna un grāfiene Almaviva “Figaro kāzās”. Tiem līdzās arī Adīna Gaetano Doniceti “Mīlas dzērienā”, Marcelīna Ludviga van Bethovena “Fidelio”, Anna Oto Nikolaja “Jautrās Vindzoras sievās”, Sofija Riharda Štrausa “Rožu kavalierī”, Enhena Karla Marijas Vēbera “Burvju strēlniekā”, Grietiņa Engelberta Humperdinka “Ansītis un Grietiņa”, Vordsvortas kundze Bendžamina Britena “Alberts Hering” un Titānija Bendžamina Britena “Sapnis vasaras naktī”.

No operešu lomām minamas Valensjenne “Jautrajā atraitnē” un Mi “Smaidu zemē” (Ferencs Lehārs), Franciska “Vīniešu asinīs”, Adele un Rozalinde “Sikspārnī” (Johans Štrauss), Kristela “Putnu pārdevējs” (Karls Cellers), Diāna “Orfejs pazemē” (Žaks Ofenbahs), Laura “Nabaga students” (Karls Millokers), Fiameta “Bokačo” (Francis fon Suppē), Marija “Cars un galdnieks” (Alberts Lortcings), Hortenze “Operas ballē” (Rihards Hoibergers), Helēna “Valša sapnis” (Oskars Štraus), Feja “Pinokio” (Pierandželo Valtinoni).

Viņa priecējusi klausītājus arī Berlīnes Valsts operā, Berlīnes Vācu operā, Bavārijas Valsts operā, Lokenhauzas festivālā, Brēgencas festivālā, Merbiša ezera festivālā, kā arī dažādos kompaktdisku, radio un televīzijas ierakstos (ar ZDF, ORF un 3sat). Papildus operas un operetes izrādēm, Birgida Šteinbergere ir aktīva arī koncertu jomā, koncertējot Vīnē, Grācā, Švarcenbergā, Štutgartē, Ķelnē, Florencē, Lugo, Lisabonā, Parīzē, Oksfordā, Londonā, Ņujorkā un Sanktpēterburgā u.c. 2006.gadā NAXOS CD izdeva ierakstus ar Franča Šūberta un Jozefa Martina Krausa dziesmām. Drīzumā tiks izdots CD ar Hugo Volfa dziesmām, sadarbībā ar Volfgangu Holcmairu un Raselu Raienu.

Kopš 2001.gada viņa ir ir profesore Vīnes pilsētas Mūzikas un mākslas universitātē (MUK – Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien), bet kopš 2010.gada arī Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas universitātē (Universität für Musik und darstellende Kunst in Wien). Viņas pedagoģiskās aktivitātes ietver meistarklases dziesmu interpretācijā Gildholas mūzikas un drāmas skolā Londonā u.c.

2009.gadā Birgidai Šteinbergerei tika piešķirts Austrijas kamerdziedātājas tituls.

Vokālās akadēmijas vasaras sesijas ietvaros 2022.gadā kā vokālais pedagogs piedalīsies Starptautiskās vokālistu rezidentūras darbā.

© 2016 Vocal Academia All rights reserved