RENĀRS LĀCIS

Ventspils bigband vadītājs

Dzimis 1976. gadā Tukumā. 2002. gadā ieguvis maģistra grādu J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Muzikālā darbība saistīta ar Rīgas saksofonu kvartetu, Latvijas Radio bigbendu, orķestri „Sinfonietta Rīga”, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas orķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Pūtēju orķestri „Rīga”. Koncertējis: Baltijas un Skandināvijas valstīs, Polijā, Čehijā, Austrijā, Vācijā, Portugālē, Kanādā, Ķīnā, ASV, Francijā, Horvātijā un Slovēnijā. 1999. gadā saņēmis “Lielo mūzikas balvu”.

Kopš 2010. gada radošā darbība saistīta ar Ventspili, kur vada Ventspils bigbendu, Junioru bigbendu, Senioru bigbendu, Ventspils saksofonu kvartetu. Ir saksofona spēles un improvizācijas pasniedzējs Ventspils mūzikas skolā un Ventspils mūzikas vidusskolā.

Kopā ar Ventspils bigbendu veic regulāru koncertdarbību Ventspilī un Latvijā, muzicējot kopā ar valsts vadošajiem vokāliem un instrumentāliem solistiem, kā arī sadarbojoties ar pasaulē atzītiem māksliniekiem – Grammy balvas laureāts Magnuss Lindgrēns (Magnus Lindgren), Grammy balvas laureāts Lins Sītons (Lynn Seaton), tādējādi veidojot pilsētas tēlu un atpazīstamību. R. Lācis uzskata sevi par laimīgu cilvēku, jo darbs ir viņa vaļasprieks un otrādi. Par lielu vērtību viņš uzskata ģimeni. Ir precējies, divu bērnu tēvs. Un visa ģimene ir cieši saistīti ar mūziku un pūšaminstrumentu spēli.

© 2016 Vocal Academia All rights reserved